Blog o nieruchomościach

Leszek Bloch        08 listopada 2017        Komentarze (0)

Jeśli myślisz o zabezpieczeniu swoich roszczeń, czy też dochodzisz ich na drodze procesu sądowego czy egzekucji to wcześniej czy później zetkniesz się nieruchomościami. Zabezpieczenia na nieruchomościach stanowią bowiem jeden z bezpieczniejszych sposobów zagwarantowania odzyskania swoich należności.

Nie wiem czy wiesz ale dochodzenie roszczeń z nieruchomości wymaga pogłębionej wiedzy uwzględniającej specyfikę regulacji dotyczących nieruchomości właśnie.

Dla przykładu: jesteś wierzycielem egzekwującym z nieruchomości w postaci spółdzielczego prawa do lokalu, ale w zależności od tego czy jesteś lub czy nie jesteś wierzycielem hipotecznym tj. posiadasz wpisaną na swoją rzecz hipotekę czy też nie, zależy to – czy możesz przejąć po pierwszej licytacji nieruchomość jeśli nikt nie przystąpił do przetargu – czy też nie. Tylko wierzycielowi hipotecznemu przysługuje takie uprawnienie po pierwszej licytacji. Wierzyciel nie posiadający ustanowionej hipoteki nie przejmie takiej nieruchomości po pierwszym terminie licytacji. Nie wierzysz – przeczytaj art. 982 § 3 k.p.c. 🙂

Dlatego cieszę się, że na Lexmonitor.pl pojawił się jakiś czas temu traktujący o prawnych aspektach nieruchomości blog mecenasa Wojciecha Sowińskiego.  Blog stanprawnynieruchomosci.pl. – bo o nim mowa – nie dość, że znamionuje nieprzeciętna wiedzę autora – to napisany jest językiem zrozumiałym dla osób nie mających na co dzień styczności z prawniczym nazewnictwem 🙂

Zachęcam do lektury tego bloga 🙂

Jako ciekawostkę dodam, wspomniany blog spopularyzował w „sieci” pojęcie „listu mazalnego” o czym przekonasz się wpisując ww frazę w wyszukiwarkę:)

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem bloch.kancelaria@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: