Chrzest Polski. To już 1050 lat.

Leszek Bloch        17 kwietnia 2016        Komentarze (0)

Na moim blogu prawniczym nie mogło zabraknąć chociażby krótkiej wzmianki o wydarzeniu, które włączyło nasze państwo w krąg oddziaływania prawa rzymskiego. Już 1050 lat czerpiemy z tradycji rzymskiej, która miała wpływ na nie tylko europejskie systemy prawne. (Nawiązując do tematyki bloga wspomnę, że to prawu rzymskiemu zawdzięczamy min. wykształcenie podstawowych typów umów wraz z precyzyjnym określeniem obowiązków stron czy system roszczeń ochrony prawnej własności min: rei vindicatio). Niezależnie od wyznawanych wartości nie sposób nie dostrzegać doniosłego wpływu Chrztu Polski na to jakimi jesteśmy.

Ponieważ nawet pobieżne omówienie fundamentalnego znaczenia Chrztu Polski dla jej dalszych dziejów wykracza poza ramy niniejszego bloga zachęcam do zapoznania się z Orędziem Prezydenta RP przed Zgromadzeniem Narodowym z okazji jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

Jeśli chciałbyś poznać wieloaspektowy wymiar tego – jeśli nie najważniejszego to – jednego z najważniejszych wydarzeń w naszej historii kliknij także tutaj

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem bloch.kancelaria@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: