Jak dochodzić zapłaty po śmierci dłużnika

Leszek Bloch        04 stycznia 2016        Komentarze (0)

Rok 2016 rozpoczynamy mocnym wpisem – o sprawach ostatecznych – konkretnie o śmierci.

My – ponieważ rozmawiamy o tym wraz z  mec. Katarzyną Skowrońską prowadzącą blog-spadkowy.pl.

Śmierć może skomplikować życie nie tylko rodziny i bliskich zmarłego. Zgon dłużnika rzutuje w sposób oczywisty na sytuację wierzyciela i jego rodziny. Wierzyciel ma co prawda możliwość domagania się zapłaty od spadkobierców dłużnika niemniej sprawa jest nieco bardziej skomplikowana aniżeli w „tradycyjnym” procesie o zapłatę. Sprawa może się dodatkowo wikłać w przypadku małoletnich spadkobierców. O tym jak trudne to bywają sprawy możesz dowiedzieć się z wpisu mec. Katarzyny Skowrońskiej jak dochodzić swoich należności od spadkobierców dłużnika.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem bloch.kancelaria@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: