Już nie śmieszno – tylko straszno. O projekcie MS reformy egzekucji.

Leszek Bloch        19 maja 2017        Komentarze (0)

Obyś żył w ciekawych czasach” 🙂 – to znane a przypisywane Chińczykom powiedzenie (a nawet przekleństwo) nasuwa mi się przy lekturze założeń do (przyjętych przez rząd i skromnie nazwanych przez autorów „przełomowymi” 🙂 ) projektów Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczących ustawy o komornikach sądowych i ustawy o kosztach komorniczych.

Trud legislatorów wyzierający z notki na stronie www.ms.gov.pl 

„Przełomowe regulacje zawarte zostały w propozycji zupełnie nowej, liczącej wraz z uzasadnieniem prawie 200 stron, kompleksowej ustawy o komornikach sądowych, a także odrębnej ustawy o kosztach komorniczych.”

przywodzi na myśl inne chińskie powiedzenie:

„Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.” (źródło: https://pl.wikiquote.org)

Wydawało mi się dotychczas, że poziom oderwania się od rzeczywistości projektodawców jest wystarczająco wysoki i granica ta nie zostanie przekroczona – ale jak się przekonuję pozostawałem w błędzie 🙂

Krótką ale jakże trafną analizę tychże „przełomowych” zapowiedzi przeprowadził mec. Wojciech Piłat na swoim blogu: prawo-upadłościowe.pl w artykule Skok na kasę czyli antyreforma egzekucji komorniczej. Polecam ten wpis – bo to spojrzenie praktyka.

Miłego – mimo wszystko – i słonecznego weekendu 🙂

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: