Koszty egzekucji wzrosną nie tylko o VAT.

Leszek Bloch        03 listopada 2015        2 komentarze

Praktyka wskazuje, że koszty egzekucji czy prowadzonych przez komorników postępowań zabezpieczających prowadzonych po wejściu w życie „ovatowania” – wzrosną nie tylko o podatek VAT.

Zwiększą się znacznie koszty wysyłanej przez komornika korespondencji.

Nie chodzi przy tym o wzrost kosztów pojedynczej przesyłki ale o wzrost ilości przesyłek.

Przekonałem się o tym w trakcie prowadzonego postępowania zabezpieczającego. Po wejściu w życie przepisów obejmujących opodatkowanie vat-em czynności komorniczych –  komornik zobowiązany jest wystawić fakturę potwierdzającą przyjęcie np: opłaty stosunkowej w postępowaniu zabezpieczającym czy tez opłaty stałej z tytułu poszukiwania majątku zobowiązanego. Fakturę taką następnie doręcza uprawnionemu w postępowaniu zabezpieczającym.

Właśnie otrzymałem trochę dodatkowej korespondencji z tym związanej – listem poleconym z potwierdzeniem odbioru.

Nadanie każdego listu kosztuje. Pomnóż to przez ilość korespondencji i wyjdą dodatkowe wysokie koszty.

Może to wyglądać na przykład tak:

Wezwanie do uiszczenia opłaty sygnatura Km 1221_15

Pismo o przesłaniu faktury Km 1221_15

Faktura VAT 199_2015_FV

3 listopad 2015

3 listopad 2015 (3)

3 listopad 2015 (2)

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

jozef Listopad 4, 2015 o 09:26

ale co za ulga bedzie jak oplaty beda minus vat , a przeciez tym sie przeciez skończy, Sn III ZS 10/15 zawiesil 26.10.2015 uchwale KRK o ubruttowieniu oplat

Odpowiedz

Leszek Bloch Listopad 4, 2015 o 21:36

Hmm. Opłaty minus VAT – to więcej pieniędzy dłużnika dla wierzycieli. Niemniej wielu komorników może nie wytrzymać finansowo takiej volty.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem bloch.kancelaria@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: