Lepiej to wiedzieć – nie unikaj komornika

Leszek Bloch        22 listopada 2016        Komentarze (0)

Lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć ale zawsze lepiej TO wiedzieć ponieważ na stronie www.lepiejtowiedzieć.pl można zapoznać się  przewodnikiem po egzekucji sądowej.

Tytuły niektórych rozdziałów tego przewodnika sugerują, że może on pomóc osobom nie będącym prawnikami w odpowiedzi na pytania:

  •  Na czym polega i jak w praktyce wygląda postępowanie egzekucyjne?
  • Ile kosztuje postępowanie egzekucyjne?
  • Jak rozmawiać z komornikiem?
  • Czy z komornikiem można negocjować?

W innych rozdziałach omówiono obronę przed egzekucją: dłużnika, małżonka dłużnika oraz osoby trzeciej, skargę na czynności komornika czy też obowiązki ciążące na pracodawcy tj. zasady potrącania wynagrodzeń.

Przewodnik opracowany został przez komorników (trzeba na to wziąć poprawkę zagłębiając się w lekturę).

Prezentacja przewodnika zbiega się z przypadającym w tym roku na 22 listopada Ogólnopolskim Dniem Otwartym Komorników Sądowych organizowanym pod hasłem „Nie unikaj komornika” 🙂 . Jak zabawnie czy przewrotnie by nie brzmiało dla niektórych hasło przewodnie tegorocznych dni otwartych to w kancelariach komorniczych w całej Polsce można w dniu dzisiejszym uzyskać bezpłatną informację na temat egzekucji komorniczej. W tym celu została uruchomiona także infolinia pod którą dyżurować będą komornicy. Szczegóły na lepiejtowiedzieć.pl.

Jak bardzo ciekawie nie zapowiadałby się przewodnik po egzekucji sądowej pamiętaj, że lektura przewodnika raczej nie pomoże w rozwiązaniu konkretnego problemu i nie zastąpi wizyty u prawnika – praktyka.

Jeśli nie obudziłeś się dzisiaj a żyjesz już parę lat na tym świecie wiesz, że rzeczywistość nie bywa tak cukierkowa jak w się przedstawia w takich – szablonowych z natury rzeczy – opracowaniach a  tam gdzie zaczyna się problem kończy się zwykle komentarz 🙂

Dlatego nie eksperymentuj 🙂

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem bloch.kancelaria@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: