Niepodległość.

Leszek Bloch        11 listopada 2015        Komentarze (0)

Dla współczesnych niezawisłość jest czymś naturalnym dlatego często nie doceniają jaką jest wartością. Wystarczy jednak zagłębić się lekturę pamiętników czy  wspomnień traktujących o czasach gdy jej nie było. Można wówczas dostrzec jak bardzo pragnęli niepodległości ci którym zabraniano  lub utrudniono podstawowych dla nas praw i wolności: używania ojczystego języka, wyznawania własnej wiary itd. Ostatnio czytam „Nadberezyńców” Floriana Czarnyszewicza – wzruszający przykład autentycznego patriotyzmu i rozpaczliwej walki Polaków o własną  tożsamość. Polecam wszystkim.

Właśnie wróciłem z obchodów tegorocznego Święta Niepodległości.

Choć szaro, buro i dżdżyście cieszył liczny udział grup rekonstrukcyjnych od husarii po żołnierzy II korpusu Andersa wraz z niedźwiedziem Wojtkiem :).

A po uroczystościach obowiązkowa „gęsina na Świętego Marcina”. To tez element tradycji.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem bloch.kancelaria@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: