Nowa lista biegłych sądowych

Leszek Bloch        19 października 2018        Komentarze (0)

Może o tym nie wiesz – ale bez udziału biegłych duża część postępowań sądowych nie może się obyć. Mało tego: to często od biegłych zależy czas trwania sprawy sądowej (w niekiedy na sporządzenie opinii czeka się lata) a od ich opinii powodzenie sprawy i rozstrzygnięcie sądu. Nierzadko przedmiot opinii biegłego rozpala opinię publiczną. Tak było z szacowaniem wartości zegarka „króla oszustów”, który naciągnął min. słynnego piłkarza Romario czy z zegarkami byłego ministra 🙂

Opinia biegłego przydaje się także przed procesem. Pamiętam, że swego czasu pozaprocesowa opinia biegłego z zakresu pisma ręcznego pozwoliła mi w porę zareagować na zarzuty pozwanych i uniknąć negatywnych skutków procesowych.

Oby zostać biegłych należy spełnić szereg wymogów – wśród których wymienia się: niekwestionowaną wiedzę, najwyższe kwalifikacje zawodowe, bezstronność czy zaufanie publiczne.

Dlaczego o tym piszę własnie dzisiaj?

Otóż nie dalej niż dwa dni temu – bo 17 października 2018 – na stronie Sądu Okręgowego w Lublinie (a jeśli czytasz tego bloga to na pewno wiesz, że większość spraw prowadzę w apelacji lubelskiej) została opublikowana nowa lista biegłych sądowych ustanowionych przy tym sądzie.

Zapoznasz się z nią klikając w ten link: wykaz biegłych sądowych przy Sądzie Okręgowym w Lublinie 17.10.2018

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem bloch.kancelaria@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: