Posumowanie roku 2017 na Portalu Informacyjnym Sądów

Leszek Bloch        18 stycznia 2018        Komentarze (0)

W sądach trwa okres sprawozdawczy zatem i ja podsumuję moja aktywność procesową w minionym już roku 2017r. Jako narzędzie posłuży mi tradycyjnie Portal Informacyjny Sądów o którym wspominałem nieraz.

Nikogo nie zaskoczę, że moją największą aktywność jako pełnomocnika procesowego odnotowały sądy apelacji lubelskiej – przed którymi reprezentowałem mocodawców w 230 sprawach z sygnaturą akt nadaną w roku 2017.

Ogółem Portal informacyjny sądów apelacji lubelskiej odnotował mnie dotąd jako pełnomocnika już w 1401 sprawach.

W sądach apelacji krakowskiej reprezentowałem mocodawców w zaledwie 15 sprawach wniesionych w 2017r.

niemniej biorąc pod uwagę lata poprzednie to już 258 spraw w sądach apelacji krakowskiej

Podobnie w apelacji rzeszowskiej i białostockiej: w minionym roku tylko po kilka spraw ale biorąc pod uwagę całokształt to przed sądami apelacji rzeszowskiej zaprezentowałem się w 194 sprawach a w apelacji białostockiej w 161 sprawach:

 

Pojawiłem się też w portalach informacyjnych sądach apelacji warszawskiej, katowickiej czy łódzkiej ale nie była to ilość spraw na tyle znacząca aby rzutować na rząd wielkości. Niemniej prowadzenie tych wszystkich spraw absorbuje czas na tyle, że wpływa na ograniczenie innych działań np: prowadzenia bloga leszekbloch.pl. Moją nieco spowolnioną ostatnimi czasy aktywność na blogu tłumaczyłem już we wpisie dlaczego wpisy na blogu leszekbloch.pl pojawiają się nieregularnie .

 

Ilość spraw jak na małą kancelarię, która nie obsługuje żadnego „wierzyciela masowego” tzn. firmy windykacyjnej czy np: operatora komórkowego a jedynie pojedynczych przedsiębiorców – nie jest mała. Wszystko to zasługa moich klientów, którzy obdarzyli mnie zaufaniem i to właśnie mi a nie nikomu innemu postanowili powierzyć reprezentację swoich spraw przed sądem. Wszystkim im niniejszym dziękuję.

Co do czasu trwania spraw to mam wrażenie, że obecnie sprawy nadal wleką się ponad miarę (mam nadal kilka czynnych spraw z roku 2013 i 2014)  a nawet bardziej niż w latach poprzednich – mimo podejmowanych przez coraz to kolejne ekipy rządzące zmian mających naprawić ten stan rzeczy. Nie kryję,  że z rozrzewnieniem wspominam tzw. małe sądy gospodarcze, w których nierzadko jeden sędzia był w stanie uporać się z wpływem znacznie przekraczającym to co przypada obecnie na jednego sędziego w większych ośrodkach.

Wracając do portalu informacyjnego sądów to jeśli projektowane zmiany kodeksu postępowania cywilnego wejdą w życie- to szykuje się nam mała rewolucja w doręczeniach. Wspomnę tylko, że zapoznanie się z pismem sądowym przez użytkownika Portalu Informacyjnego będzie równoznaczne z doręczeniem. Tak przynajmniej zakłada projekt zmian k.p.c. o którym wspominałem np: tutaj oraz tu

Ale to już temat na kolejny wpis 🙂

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem bloch.kancelaria@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: