Prawo-w-administracji.pl -dla każdego

Leszek Bloch        28 listopada 2016        Komentarze (0)

Dzisiaj zadebiutował na lexmonitor.pl  blog  prawo-w-administracji.pl traktujący o tym jak skutecznie pisać pisma, wnioski, skargi i odwołania do urzędów.

Liczę na to, że blog będzie cieszył się popularnością, gdyż prawo administracyjne dotyka i dotyczy każdego od chwili narodzin – czy tego chce czy nie 🙂 a blog pozwoli „odczarować” czy jak kto woli „oswoić” administrację.

Ponieważ autor bloga jest wyjątkowo skromną osobą i na blogu przedstawił się dosyć lakonicznie zaś ja współpracuję z nim od lat i mogę coś na ten temat powiedzieć – postaram się pokazać jego osobę ze strony która najbardziej chyba zainteresuje czytelnika – a mianowicie – ze strony „klienta vel petenta” – jak to on sam określił w dzisiejszym wpisie http://www.prawo-w-administracji.pl/pismo-do-urzedu/.

Otóż na początku mojej pracy zawodowej (jak ten czas leci 🙂 ) trafił mi się klient z dosyć skomplikowaną sprawą administracyjną a czasu – jak to zwykle bywa w takich sytuacjach – było mniej niż mało.

Było  też prawdopodobne, że czasu nie starczy na tyle aby wgryźć się w temat wystarczająco dobrze – ja zaś nie pozwalam sobie na świadczenie usług niskiej jakości. Sprawą naturalną było zatem posiłkowanie się ekspercką pomocą zewnętrzną. (Zresztą jak to trafnie napisał Mikołaj Lech w artykule http://znakitowarowe-blog.pl/pom-005-prawnik-specjalista-prawnik-od-wszystkiego-rzecznik-patentowy/: Jeżeli ktoś specjalizuje się w określonej dziedzinie prawa, to popełnił już wszystkie możliwe błędy. Alternatywnie widział błędy swoich kolegów.: Ja zdecydowanie wolę uczyć się na cudzych błędach 🙂 )

Dlatego nie mieszkając skontaktowałem się z kolegą specjalizującym się w prawie administracyjnym. Gdy przedstawiłem mu problem i zapytałem czy poleciłby mi kogoś kto by podołał zawiłej materii  – powiedział: tylko Wawruch 🙂

I tak poznałem Sebastiana Wawrucha – wówczas jeszcze aplikanta ale już niezwykle utalentowanego i skutecznego prawnika i nawiazałem z nim współpracę. Jak czas pokazał mój wybór był trafny (zaskakująco sprawnie poradził sobie ze sprawą którą mu powierzyłem) i od tamtej pory (tempus fugit 🙂 ) stale współpracuję z nim w kwestiach administracyjnych.

Zachęciłem go także do publikowania na blogu i zaproponowałem współpracę w tej kwestii. To już trzeci blog realizowany pod egidą kancelarii 🙂

Dodam, że nie tylko ja poznałem się na profesjonalizmie S.Wawrucha a blog prawo-w-administracji.pl nie jest jedynym miejscem jego publikacji gdyż mec. Wawruch jest także jednym z autorów wydawnictwa C.H. BECK z zakresu prawa cywilnego.

Zachęcam zatem do lektury bloga prawo-w-administracji.pl jak również do pozostałych blogów publikowanych w ramach mojej kancelarii tj: oddotacjidorealizacji.pl oraz bloga którego właśnie czytasz: leszekbloch.pl 🙂

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem bloch.kancelaria@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: