Radca prawny czy adwokat? Adwokat czy radca prawny?

Leszek Bloch        26 lipca 2015        Komentarze (0)

„Radca prawny czy adwokat? Adwokat czy radca prawny?” – pytasz znajomych lub sam siebie przed skorzystaniem z pomocy prawnej.

Obecnie  odpowiedź na to pytanie nie będzie wynikać z rodzaju sprawy z jaką zamierzasz się zwrócić, ponieważ od dnia 01 lipca 2015r. adwokat i radca prawny (o ile nie pozostaje w stosunku pracy) ma identyczne uprawnienia.  Aktualnie między uprawnieniami ww. zawodów nie ma żadnych różnic.

Zarówno radca prawny jak i adwokat zaliczają się do zawodów zaufania publicznego, przynależą do samorządów zawodowych, obowiązani są do przestrzegania zasad etyki zawodowej, podlegają odpowiedzialności dyscyplinarnej oraz obowiązkowemu ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej, mają ustawowy obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem bloch.kancelaria@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: