Sala rozpraw: kto gdzie siedzi. Gdzie usiąść na sali sądowej – ilustracja.

Leszek Bloch        10 lipca 2019        3 komentarze

Zdarza się, że osoby oczekujące na korytarzu sądowym pytają mnie: gdzie mają zająć miejsce na sali sądowej. Nie dziwi mnie to: nierzadko jest to ich pierwsza wizyta w sądzie. Poza tym ja przed salą sądową oczekuję w todze – a zatem wyróżniam się „strojem urzędowym”. Dodatkowo osoby wzywane są w różnym charakterze: świadka, powoda czy pozwanego a każdemu z nich przypisano inne miejsce na sali.  Dostrzegając problem jakiś czas temu opublikowałem wpis: Kto i gdzie siada na sali sądowej – mający wyjaśnić te sprawy.

Nosiłem się też z zamiarem zamieszczenia grafiki z układem sali sądowej i miejscami przypisanymi poszczególnym uczestnikom postępowania. Nie wszyscy wszak mają zdolność widzenia oczyma wyobraźni – niektórzy muszą przekonać się na własne oczy 🙂 Zamiary – jak to czasem u mnie bywa –  spełzły na niczym 😉 – ale tylko do tej pory. Otóż niedawna wizyta w Sądzie Rejonowym Lublin – Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku (posiadającego chyba jedną z najdłuższych nazw wśród sądów powszechnych 😉 ) wyzwoliła impuls aby taką grafikę zamieścić. Wyzwoliła – bowiem na drzwiach sal sądowych zamieszczono schemat sali sądowej. Skrzętnie z tego skorzystałem wykonując zdjęcie, które  zamieszczam poniżej.

Kontynuując wątek fotografowania – poniżej zamieszczam zdjęcie wejścia do budynku sądowego w Zamościu – wykonane podczas wczorajszej w nim wizyty.

 

Pragnącym zgłębić prawne aspekty fotografii polecam zaś tematyczny blog prawniczy: prawyprofil.pl  – prowadzony przez mec. Karolinę Sawicką.

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Łukasz Lipiec 30, 2019 o 19:34

Dziękuję przede wszystkim ze szkic schematu umiejscowienia osób w sądzie, ponieważ niedługo czeka nas rozprawa, będę czuł się pewniej 🙂

Odpowiedz

Leszek Bloch Lipiec 30, 2019 o 21:21

Powodzenia

Odpowiedz

maria Sierpień 2, 2019 o 13:57

Przydatne informacje 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem bloch.kancelaria@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: