Substytucja Lublin. Substytucja lubelskie.

Leszek Bloch        27 grudnia 2016        Komentarze (0)

Nie wiem czy wpływa na to typowo procesowy profil kancelarii, czy też poruszana na blogu tematyka, czy też inne względy – ale coraz częściej otrzymuję zapytania: czy podejmę się substytucji w sprawie na terenie Lublina lub przed sądem apelacji lubelskiej (a nawet „gdzieś w Polsce”) albo też czy zgodziłbym się na wspólne z kimś prowadzenie sprawy czy też wstąpił do sprawy na jakimś etapie.

Zwykle są to propozycje z odległych od Lublina części kraju – tj. przykładowo z kancelarii z Wrocławia, Poznania, Gdańska, Łodzi, Krakowa czy Katowic ale pojawiają się także oferty z Warszawy, Kielc, Rzeszowa a nawet miejscowości położonych nieopodal (zresztą z samego Lublina także).

Nie ukrywam, że pożądanym i optymalnym dla mnie stanem jest gdy prowadzę sprawę od początku do końca jako jedyny pełnomocnik ale …. nie uchylam się od pomocy substytucyjnej czy też wspólnego prowadzenia a nawet uczestnictwa w sprawie w sposób w inny aniżeli pełnomocnik procesowy.

Spora ilość prowadzonych spraw o zapłatę wymusza niejako specjalizację procesową mojej kancelarii wobec czego członkowie mojego zespołu „chcąc nie chcąc” 🙂 mają zwykle ponadprzeciętne obycie procesowe. Dlatego też przyjmujemy i takie sprawy.

Zgłaszając się z taką propozycją pamiętaj:

  • przygotuj rzeczowy opis sprawy
  • zeskanuj dokumentację
  • zgłoś się możliwie wcześnie ( „na jutro” może być za późno 🙂 )

Jeśli nie jesteś prawnikiem zgłoś się ze sprawą przed jej wniesieniem do sądu: pewne pomyłki w procesie są nieodwracalne.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: