Sukcesy moich klientów – wspólna radość

Leszek Bloch        07 marca 2016        2 komentarze

Dzisiejszy wpis miał dotyczyć czegoś zupełnie innego, ale nie mogłem się powstrzymać aby podzielić się pewną wiadomością. Jak zapewne wiesz z notki o mnie, kibicuję polskim przedsiębiorcom. Szczególnie cieszą mnie sukcesy moich klientów 🙂 Rozwój niektórych miałem szansę obserwować i wspomagać od początku. Jeden z nich został właśnie zakwalifikowany do dofinansowania przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. To duży sukces.

Dofinansowania skierowane są głównie do małych i średnich przedsiębiorstw zatem gdy pojawia się program skierowany do dużych firm rywalizacja jest nasilona. Przez gęste sito selekcji spośród ponad stu dużych przedsiębiorstw zostało wytypowanych jedynie 12 firm. W tym gronie znalazło się kilka firm które zostały stworzone od podstaw przez polskich przedsiębiorców a nie są jedynie polskimi oddziałami zagranicznych podmiotów. Jeśli chcesz dowiedzieć się kto spełnił wymagające kryteria i jacy potentaci znaleźli się poza listą kliknij tutaj.

Dlaczego o tym piszę? Otóż cenię ludzi z pasją i chętnie słucham historii tych którym się powiodło o tym „jak to się zaczęło?”. A zaczęło się od marzenia:). W latach osiemdziesiątych założyciel firmy – inżynier elektryk z wykształcenia – założył mały zakład przezwajania silników. Chciał mieć coś swojego ale wówczas zderzył się z problemem ogólno-znanym w krajach demokracji ludowej a mianowicie z problemem dostępności towarów. Jak to celnie ujął Stefan Kisielewski „socjalizm bohatersko walczył z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju” – zatem brakowało wszystkiego zaś mojemu bohaterowi doskwierał szczególnie niedostatek przewodów elektrycznych i drutu nawojowego do przezwajania silników. Gdy peregrynował w poszukiwaniu tych deficytowych towarów wszędzie słyszał że sprzedać to mu nie sprzedadzą bo nie mają ale chętnie kupią każdą ilość.  Od tej chwili intensywnie myślał o uruchomieniu produkcji w tym zakresie.

Szansa pojawiła się wraz ze zmianą ustroju. W 1990 r. zakupił używaną linię produkcyjną, sam ją obsługiwał po czym produkt finalny rozwoził po kraju samochodem FSC ŻUK 🙂 Niewątpliwym atutem tamtych czasów był niesamowity popyt: wszystko schodziło „na pniu” a w dodatku klienci chętnie i terminowo płacili. Zakład się rozrastał. Przeszedł etapy: od jednoosobowej działalności poprzez spółkę jawną do spółki z o.o. Towarzyszyłem mu na tych etapach. Od 1999r. jestem prawnikiem tej firmy. Widziałem jak z małego lokalnego zakładu wyrosło duże przedsiębiorstwo liczące się nie tylko na mapie województwa ale i kraju. Widziałem jak spełnia się marzenie.

I właśnie tego Tobie czytelniku życzę: spełniania marzeń 🙂

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Karolina Sikorska-Bednarczyk Marzec 7, 2016 o 19:41

Bardzo przyjemny wpis 🙂 dziękuję za inspirację 🙂 to jest własnie to – spełniać marzenia 🙂
Dziękuję 🙂

Odpowiedz

Leszek Bloch Marzec 7, 2016 o 20:52

🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem bloch.kancelaria@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: