W Lany Poniedziałek w najsuchszym miejscu w Polsce

Leszek Bloch        18 kwietnia 2017        Komentarze (0)

Wracając w „Lany Poniedziałek” ze świątecznych wizyt przejeżdżałem w tym roku nieopodal najsuchszego miejsca w Polsce (kto by pomyślał że znajduje się na Lubelszczyźnie :)).

Przypomniało mi to historię – zamieszkałego tam – czytelnika bloga (tak, tak sprawdzam skąd dzwonicie :))

Otóż czytelnik borykał się z problemem znanym większości wierzycieli tj. z trwającą długi okres czasu bezskutecznością egzekucji. Jego sprawa była dodatkowo o tyle skomplikowana, że nakładały się na nią dramatyczne okoliczności powstania zobowiązania. Nie miałem dla niego gotowej recepty.

Są problemy na które trudno znaleźć rozwiązanie. Czasami jest właśnie tak, że nie pozostaje nic innego jak tylko czekać …. Waldemar Łysiak w „Wyspach zaczarowanych”  (w innym co prawda kontekście) pisał: „Cierpliwości – trawa z czasem zamienia się w mleko”. To prawda uniwersalna: niektóre problemy rozwiązują się z czasem.

Wracając na grunt wierzytelności:  cierpliwość jest zaletą wierzyciela ale pamiętaj o przedawnieniu.

Na zakończenie poświątecznego wpisu podzielę się informacją o – zasłyszanej w radio podczas świątecznej podróży i nieznanej mi dotychczas, niezwykle rzadkiej – tradycji wielkanocnej a mianowicie o procesji Emaus w której w  Sukowie uczestniczą jedynie mężczyźni, którzy w wielkanocny Poniedziałek wczesnym rankiem z figurą Chrystusa Zmartwychwstałego śpiewając pieśni wielkanocne przemierzają w procesji kilkukilometrową trasę zatrzymując się przy krzyżach i przydrożnych kapliczkach.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem bloch.kancelaria@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: