Blog o nieruchomościach

Leszek Bloch08 listopada 2017Komentarze (0)

Jeśli myślisz o zabezpieczeniu swoich roszczeń, czy też dochodzisz ich na drodze procesu sądowego czy egzekucji to wcześniej czy później zetkniesz się nieruchomościami. Zabezpieczenia na nieruchomościach stanowią bowiem jeden z bezpieczniejszych sposobów zagwarantowania odzyskania swoich należności.

Nie wiem czy wiesz ale dochodzenie roszczeń z nieruchomości wymaga pogłębionej wiedzy uwzględniającej specyfikę regulacji dotyczących nieruchomości właśnie.

Dla przykładu: jesteś wierzycielem egzekwującym z nieruchomości w postaci spółdzielczego prawa do lokalu, ale w zależności od tego czy jesteś lub czy nie jesteś wierzycielem hipotecznym tj. posiadasz wpisaną na swoją rzecz hipotekę czy też nie, zależy to – czy możesz przejąć po pierwszej licytacji nieruchomość jeśli nikt nie przystąpił do przetargu – czy też nie. Tylko wierzycielowi hipotecznemu przysługuje takie uprawnienie po pierwszej licytacji. Wierzyciel nie posiadający ustanowionej hipoteki nie przejmie takiej nieruchomości po pierwszym terminie licytacji. Nie wierzysz – przeczytaj art. 982 § 3 k.p.c. 🙂

Dlatego cieszę się, że na Lexmonitor.pl pojawił się jakiś czas temu traktujący o prawnych aspektach nieruchomości blog mecenasa Wojciecha Sowińskiego.  Blog stanprawnynieruchomosci.pl. – bo o nim mowa – nie dość, że znamionuje nieprzeciętna wiedzę autora – to napisany jest językiem zrozumiałym dla osób nie mających na co dzień styczności z prawniczym nazewnictwem 🙂

Zachęcam do lektury tego bloga 🙂

Jako ciekawostkę dodam, wspomniany blog spopularyzował w „sieci” pojęcie „listu mazalnego” o czym przekonasz się wpisując ww frazę w wyszukiwarkę:)

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: