Chrzest Polski. To już 1050 lat.

Leszek Bloch17 kwietnia 2016Komentarze (0)

Na moim blogu prawniczym nie mogło zabraknąć chociażby krótkiej wzmianki o wydarzeniu, które włączyło nasze państwo w krąg oddziaływania prawa rzymskiego. Już 1050 lat czerpiemy z tradycji rzymskiej, która miała wpływ na nie tylko europejskie systemy prawne. (Nawiązując do tematyki bloga wspomnę, że to prawu rzymskiemu zawdzięczamy min. wykształcenie podstawowych typów umów wraz z precyzyjnym określeniem obowiązków stron czy system roszczeń ochrony prawnej własności min: rei vindicatio). Niezależnie od wyznawanych wartości nie sposób nie dostrzegać doniosłego wpływu Chrztu Polski na to jakimi jesteśmy.

Ponieważ nawet pobieżne omówienie fundamentalnego znaczenia Chrztu Polski dla jej dalszych dziejów wykracza poza ramy niniejszego bloga zachęcam do zapoznania się z Orędziem Prezydenta RP przed Zgromadzeniem Narodowym z okazji jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

Jeśli chciałbyś poznać wieloaspektowy wymiar tego – jeśli nie najważniejszego to – jednego z najważniejszych wydarzeń w naszej historii kliknij także tutaj

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: