Dwa blogi prawnicze godne polecenia

Leszek Bloch09 grudnia 20182 komentarze

Jeśli jesteś przedsiębiorcą – jesteś specjalistą w swojej branży i czas poświęcasz dziedzinie na której się znasz. Z własnej praktyki wiesz także jak wiele zależy od fachowej wiedzy, umiejętności jej stosowania. Dotyczy to każdej branży – także (a może zwłaszcza) prawniczej. We współczesnych realiach rynkowych przedsiębiorca powinien znać się na wszystkim. Dotyczy to także znajomości przepisów prawnych, umiejętności ich stosowania. Przepisy jednak mają to do siebie, że ich ilość nieustannie wzrasta – nie mówiąc o ciągłych zmianach. Do tego napisane są językiem średnio zrozumiałym dla statystycznego odbiorcy i ich lektura nie wciąga nawet najbardziej zagorzałych zwolenników czytelnictwa 🙂

Jak zatem być na bieżąco?

Śledź blogi na Lexmonitor.pl. 

To właśnie tam grupa prawników od lat dzieli się swoją wiedzą i czyni to w sposób zrozumiały i nierzadko tak atrakcyjny, że od ekranu komputera trudno się oderwać. Dzisiaj szczególnie chciałbym polecić dwóch autorów blogów (blogów, które sam z przyjemnością podczytuję).

Oto Oni:

Radca prawny Błażej Sarzalski prowadzący od roku 2011 blog  rejestracjaspolkizoo.pl. Mam wrażenie, że nie ma takiego problemu w spółkach jaki nie przewinąłby się w artykułach na w/w blogu albo też w komentarzach. Cierpliwie czekam kiedy odpali ABC Prezesa spółki 🙂

Rzecznik patentowy Mikołaj Lech prowadzący od roku 2013 blog o ochronie znaków towarowych. Mimo że nie jest to tematyka z którą mam do czynienia na co dzień to regularnie śledzę zwłaszcza wpisy na blogu ponieważ Mikołaj zgromadził tam całą masę niesamowitych historii, fascynujących nawet dla osób niezainteresowanych tematyką znaków towarowych.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Błażej Sarzalski | Rejestracja spółki z o.o. 11 grudnia, 2018 o 12:00

  Jest mi bardzo miło i dziękuję za polecenie 🙂

  Odpowiedz

  Leszek Bloch 11 grudnia, 2018 o 15:21

  Mogę tylko powiedzieć, że nie polecałbym nikogo gdybym sam nie był przekonany o jego fachowości

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: