Już nie śmieszno – tylko straszno. O projekcie MS reformy egzekucji.

Leszek Bloch19 maja 2017Komentarze (0)

Obyś żył w ciekawych czasach” 🙂 – to znane a przypisywane Chińczykom powiedzenie (a nawet przekleństwo) nasuwa mi się przy lekturze założeń do (przyjętych przez rząd i skromnie nazwanych przez autorów „przełomowymi” 🙂 ) projektów Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczących ustawy o komornikach sądowych i ustawy o kosztach komorniczych.

Trud legislatorów wyzierający z notki na stronie www.ms.gov.pl 

„Przełomowe regulacje zawarte zostały w propozycji zupełnie nowej, liczącej wraz z uzasadnieniem prawie 200 stron, kompleksowej ustawy o komornikach sądowych, a także odrębnej ustawy o kosztach komorniczych.”

przywodzi na myśl inne chińskie powiedzenie:

„Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.” (źródło: https://pl.wikiquote.org)

Wydawało mi się dotychczas, że poziom oderwania się od rzeczywistości projektodawców jest wystarczająco wysoki i granica ta nie zostanie przekroczona – ale jak się przekonuję pozostawałem w błędzie 🙂

Krótką ale jakże trafną analizę tychże „przełomowych” zapowiedzi przeprowadził mec. Wojciech Piłat na swoim blogu: prawo-upadłościowe.pl w artykule Skok na kasę czyli antyreforma egzekucji komorniczej. Polecam ten wpis – bo to spojrzenie praktyka.

Miłego – mimo wszystko – i słonecznego weekendu 🙂

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: