Lepiej to wiedzieć – nie unikaj komornika

Leszek Bloch22 listopada 2016Komentarze (0)

Lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć ale zawsze lepiej TO wiedzieć ponieważ na stronie www.lepiejtowiedzieć.pl można zapoznać się  przewodnikiem po egzekucji sądowej.

Tytuły niektórych rozdziałów tego przewodnika sugerują, że może on pomóc osobom nie będącym prawnikami w odpowiedzi na pytania:

 •  Na czym polega i jak w praktyce wygląda postępowanie egzekucyjne?
 • Ile kosztuje postępowanie egzekucyjne?
 • Jak rozmawiać z komornikiem?
 • Czy z komornikiem można negocjować?

W innych rozdziałach omówiono obronę przed egzekucją: dłużnika, małżonka dłużnika oraz osoby trzeciej, skargę na czynności komornika czy też obowiązki ciążące na pracodawcy tj. zasady potrącania wynagrodzeń.

Przewodnik opracowany został przez komorników (trzeba na to wziąć poprawkę zagłębiając się w lekturę).

Prezentacja przewodnika zbiega się z przypadającym w tym roku na 22 listopada Ogólnopolskim Dniem Otwartym Komorników Sądowych organizowanym pod hasłem „Nie unikaj komornika” 🙂 . Jak zabawnie czy przewrotnie by nie brzmiało dla niektórych hasło przewodnie tegorocznych dni otwartych to w kancelariach komorniczych w całej Polsce można w dniu dzisiejszym uzyskać bezpłatną informację na temat egzekucji komorniczej. W tym celu została uruchomiona także infolinia pod którą dyżurować będą komornicy. Szczegóły na lepiejtowiedzieć.pl.

Jak bardzo ciekawie nie zapowiadałby się przewodnik po egzekucji sądowej pamiętaj, że lektura przewodnika raczej nie pomoże w rozwiązaniu konkretnego problemu i nie zastąpi wizyty u prawnika – praktyka.

Jeśli nie obudziłeś się dzisiaj a żyjesz już parę lat na tym świecie wiesz, że rzeczywistość nie bywa tak cukierkowa jak w się przedstawia w takich – szablonowych z natury rzeczy – opracowaniach a  tam gdzie zaczyna się problem kończy się zwykle komentarz 🙂

Dlatego nie eksperymentuj 🙂

 

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: