Nowa lista biegłych sądowych

Leszek Bloch19 października 2018Komentarze (0)

Może o tym nie wiesz – ale bez udziału biegłych duża część postępowań sądowych nie może się obyć. Mało tego: to często od biegłych zależy czas trwania sprawy sądowej (w niekiedy na sporządzenie opinii czeka się lata) a od ich opinii powodzenie sprawy i rozstrzygnięcie sądu. Nierzadko przedmiot opinii biegłego rozpala opinię publiczną. Tak było z szacowaniem wartości zegarka „króla oszustów”, który naciągnął min. słynnego piłkarza Romario czy z zegarkami byłego ministra 🙂

Opinia biegłego przydaje się także przed procesem. Pamiętam, że swego czasu pozaprocesowa opinia biegłego z zakresu pisma ręcznego pozwoliła mi w porę zareagować na zarzuty pozwanych i uniknąć negatywnych skutków procesowych.

Oby zostać biegłych należy spełnić szereg wymogów – wśród których wymienia się: niekwestionowaną wiedzę, najwyższe kwalifikacje zawodowe, bezstronność czy zaufanie publiczne.

Dlaczego o tym piszę własnie dzisiaj?

Otóż nie dalej niż dwa dni temu – bo 17 października 2018 – na stronie Sądu Okręgowego w Lublinie (a jeśli czytasz tego bloga to na pewno wiesz, że większość spraw prowadzę w apelacji lubelskiej) została opublikowana nowa lista biegłych sądowych ustanowionych przy tym sądzie.

Zapoznasz się z nią klikając w ten link: wykaz biegłych sądowych przy Sądzie Okręgowym w Lublinie 17.10.2018

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: