Nowy blog dla lekarzy: obronalekarzawprocesie.pl

Leszek Bloch22 maja 20172 komentarze

Temat błędów medycznych zawsze był nośny zarówno medialnie jak i społecznie. Obecnie – za wyżej przyczyną tworzenia w prokuraturach odrębnych komórek organizacyjnych zajmującymi się sprawami karnymi związanymi z błędami lekarskimi – nabrał nowego wymiaru i budzi zrozumiałe poruszenie oraz poczucie zagrożenia.

Znane i kojarzone – z czasami słusznie minionymi – powiedzenie dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie często przewija się w dyskusjach środowiska medycznego o zarzutach błędów medycznych – zwłaszcza w obecnej dobie – za sprawą utworzenia w prokuraturach Samodzielnych Działów do Spraw Błędów Medycznych (w prokuraturach regionalnych w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Lublinie) oraz Koordynatorów do Spraw Błędów Medycznych w prokuratorach regionalnych w Łodzi, Gdańsku, Szczecinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Białymstoku i Poznaniu (vide: notka ze strony Prokuratury Krajowej www.pk.gov.pl).

Chciałbym aby lekarze, czy środowisko medyczne w ogólnym rozumieniu zyskało realne wsparcie w obronie swoich praw i dobrego imienia.

Przyznam, że zależało mi na kimś kto znając „od kuchni” pracę prokuratora i sądu będzie mógł wykorzystać tę wiedzę w procesie w obronie lekarzy.

Dlatego zaprosiłem do współpracy radcę prawnego Michała Badowskiego którego dotychczasowa droga zawodowa i doświadczenie zdobyte zarówno w strukturach prokuratury (aplikacja prokuratorska) jak i  sądownictwa (prawie 10 letnie doświadczenie jako asystent sędziego – w tym min. w Wydziale Karnym Odwoławczym Sądu Okręgowego) – pozwala na (szersze aniżeli typowy pełnomocnik) spojrzenie na sprawy karne nie tylko z punktu widzenia obrońcy, ale i oskarżyciela, czy wreszcie sądu

W „sieci” nie trudno znaleźć opisy zdarzeń opisywanych jako błędy medyczne przez pokrzywdzonych lub dochodzących roszczeń, natomiast głos środowiska lekarskiego wydaje się mniej słyszalny.

Dlatego: audiatur et altera pars 🙂

Wierzę, że powstały przy moim współudziale blog: obronalekarzawprocesie.pl pomoże nie tylko przełamać krzywdzące stereotypy na temat lekarzy ale stanie się sprawdzonym kontaktem dla lekarzy oczekującym pomocy pełnomocnika na sali sądowej jak również forum wymiany myśli, poglądów środowiska medycznego – pokazującym nieznaną szerszemu ogółowi – „drugą stronę medalu”.

Zapraszam do lektury, merytorycznej dyskusji, dzielenia się swoimi doświadczeniami oraz kontaktu z autorem 🙂

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Radosław 24 maja, 2017 o 14:54

  Świetny pomysł, chyba brakuje takich wiadomości w sieci. Powodzenia przy nowym projekcie, oby nabierał kształtów! 🙂

  Odpowiedz

  Darekkk 2 czerwca, 2017 o 14:58

  Faktycznie bardzo fajny pomysł na bloga no i bardzo ciekawe wpisy. Byle tak dalej!

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: