O mnie

 

Kim jestem?

Jestem radcą prawnym specjalizującym się w zabezpieczaniu i dochodzeniu roszczeń w obrocie gospodarczym tj. popularnie mówiąc – windykacją.

Reprezentuję przedsiębiorców w postępowaniach sądowych i egzekucyjnych, a także doradzam im jak formułować i zabezpieczać umowy z kontrahentami aby później skutecznie i szybko przeprowadzić proces uzyskać zapłatę.

Od 1999r. zajmuję się zabezpieczeniem i dochodzeniem roszczeń przedsiębiorców od przedsiębiorców.

Od roku 2008 prowadzę własną Kancelarię Radcy Prawnego.

Od roku 2008 jestem pełnomocnikiem procesowym Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie.

Dlaczego przedsiębiorcy?

Dawno temu, gdy włosy na mojej głowie nie były tylko wspomnieniem 🙂 obserwowałem powstanie wolnego rynku i uwolnienie przedsiębiorczości Polaków po okresie komunizmu. Bez dotacji, infrastruktury, telefonów ale za to z entuzjazmem stworzyli oni sektor małych i średnich przedsiębiorstw, który obecnie zatrudnia trzy czwarte Polaków i wytwarza dwie trzecie PKB. Dzięki swojej ciężkiej pracy i nierzadko wyrzeczeniem, wbrew często niesprzyjającej rzeczywistości udowodnili że „Polak potrafi”. Zafascynowali mnie swoją kreatywnością i zapałem. Zauważyłem też brak zrozumienia oczekiwań przedsiębiorców i specyfiki działalności gospodarczej przez znaczną część środowiska prawniczego. Postanowiłem to zmienić.

Dlaczego windykacja?

Dotrzymywanie słowa, dotrzymywanie umów…. Zostałem wychowany w poszanowaniu tych zasad. Wydawałoby się, że fundamentalna rzymska zasada „pacta sunt servanda” będzie obowiązywała szczególnie w obrocie gospodarczym i zapłata za dostarczony towar lub wykonaną usługę będzie tak pewna jak „parol kawalerski” dawany przez bohaterów „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.  Niestety jest inaczej: osoby które z jakiegoś powodu popadły w zadłużenie wykorzystują całą swoją energię, wiedzę i doświadczenie by uniemożliwić ściągnięcie z nich długów i doprowadzają często do zapaści finansowej swoich wierzycieli. Przeciwdziałam takim przypadkom. Wierzę, że działam w słusznej sprawie.

Skąd wiem, że potrafię?

Obserwowałem powstanie „od zera” dwóch małych firm: produkcyjnej i handlowej. Wspomagałem ich rozwój „od środka” – w jednej z nich byłem piątym pracownikiem. Dziś są to firmy zatrudniające kilkaset osób – liderzy branż. Przez szereg lat byłem w nich szefem działu windykacji. Poznałem wówczas specyfikę i dynamikę działalności gospodarczej oraz wyzwania dla prawnika z tym związane. Wprowadziłem też zasady, które obowiązują do dziś i pozwalają tym przedsiębiorcom skoncentrować się na rozwoju. Kiedy zostałem radcą prawnym – przedsiębiorcy ci zostali moimi pierwszymi klientami i są nimi nadal :). Zdobyte doświadczenia wykorzystuję i pogłębiam w ramach prowadzonej kancelarii. Znam problemy przedsiębiorców – sam jestem jednym z Was.