Przetwarzanie danych osobowych dłużników przez wierzycieli, komorników i firmy windykacyjne

Leszek Bloch28 listopada 2019Komentarze (0)

Urząd Ochrony Danych Osobowych wydał komunikat o przetwarzaniu danych osobowych dłużników przez wierzycieli, komorników i firmy windykacyjne.

Możliwość przetwarzania danych osobowych przez w/w podmioty wynika najczęściej z przepisów. Dochodzenie roszczeń stanowi jedną z przesłanek dopuszczalności przetwarzania danych osobowych.  Nie jest do tego wymagana zgoda dłużnika. Nie będą też skuteczne próby wycofania przez dłużnika takiej zgody. Dłużnika nie dotyczy także prawo do bycia zapomnianym. Należy jednak pamiętać aby zakres przetwarzanych danych był adekwatny do celów  i nie stanowiło nadmiernej ingerencji w jego prywatność.

Cały komunikat UODO w sprawie przetwarzania danych osobowych przez wierzycieli, komorników i firmy windykacyjne znajdziesz pod tym linkiem.

A tutaj poczytasz o ochronie danych osobowych podczas kontroli biletów.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: