Radca prawny czy adwokat? Adwokat czy radca prawny?

Leszek Bloch26 lipca 2015Komentarze (0)

„Radca prawny czy adwokat? Adwokat czy radca prawny?” – pytasz znajomych lub sam siebie przed skorzystaniem z pomocy prawnej.

Obecnie  odpowiedź na to pytanie nie będzie wynikać z rodzaju sprawy z jaką zamierzasz się zwrócić, ponieważ od dnia 01 lipca 2015r. adwokat i radca prawny (o ile nie pozostaje w stosunku pracy) ma identyczne uprawnienia.  Aktualnie między uprawnieniami ww. zawodów nie ma żadnych różnic.

Zarówno radca prawny jak i adwokat zaliczają się do zawodów zaufania publicznego, przynależą do samorządów zawodowych, obowiązani są do przestrzegania zasad etyki zawodowej, podlegają odpowiedzialności dyscyplinarnej oraz obowiązkowemu ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej, mają ustawowy obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: