Sala rozpraw: kto gdzie siedzi. Gdzie usiąść na sali sądowej – ilustracja.

Leszek Bloch10 lipca 20193 komentarze

Zdarza się, że osoby oczekujące na korytarzu sądowym pytają mnie: gdzie mają zająć miejsce na sali sądowej. Nie dziwi mnie to: nierzadko jest to ich pierwsza wizyta w sądzie. Poza tym ja przed salą sądową oczekuję w todze – a zatem wyróżniam się „strojem urzędowym”. Dodatkowo osoby wzywane są w różnym charakterze: świadka, powoda czy pozwanego a każdemu z nich przypisano inne miejsce na sali.  Dostrzegając problem jakiś czas temu opublikowałem wpis: Kto i gdzie siada na sali sądowej – mający wyjaśnić te sprawy.

Nosiłem się też z zamiarem zamieszczenia grafiki z układem sali sądowej i miejscami przypisanymi poszczególnym uczestnikom postępowania. Nie wszyscy wszak mają zdolność widzenia oczyma wyobraźni – niektórzy muszą przekonać się na własne oczy 🙂 Zamiary – jak to czasem u mnie bywa –  spełzły na niczym 😉 – ale tylko do tej pory. Otóż niedawna wizyta w Sądzie Rejonowym Lublin – Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku (posiadającego chyba jedną z najdłuższych nazw wśród sądów powszechnych 😉 ) wyzwoliła impuls aby taką grafikę zamieścić. Wyzwoliła – bowiem na drzwiach sal sądowych zamieszczono schemat sali sądowej. Skrzętnie z tego skorzystałem wykonując zdjęcie, które  zamieszczam poniżej.

Kontynuując wątek fotografowania – poniżej zamieszczam zdjęcie wejścia do budynku sądowego w Zamościu – wykonane podczas wczorajszej w nim wizyty.

 

Pragnącym zgłębić prawne aspekty fotografii polecam zaś tematyczny blog prawniczy: prawyprofil.pl  – prowadzony przez mec. Karolinę Sawicką.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Łukasz 30 lipca, 2019 o 19:34

  Dziękuję przede wszystkim ze szkic schematu umiejscowienia osób w sądzie, ponieważ niedługo czeka nas rozprawa, będę czuł się pewniej 🙂

  Odpowiedz

  Leszek Bloch 30 lipca, 2019 o 21:21

  Powodzenia

  Odpowiedz

  maria 2 sierpnia, 2019 o 13:57

  Przydatne informacje 🙂

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: