Substytucja Lublin. Substytucja lubelskie.

Leszek Bloch27 grudnia 2016Komentarze (0)

Nie wiem czy wpływa na to typowo procesowy profil kancelarii, czy też poruszana na blogu tematyka, czy też inne względy – ale coraz częściej otrzymuję zapytania: czy podejmę się substytucji w sprawie na terenie Lublina lub przed sądem apelacji lubelskiej (a nawet „gdzieś w Polsce”) albo też czy zgodziłbym się na wspólne z kimś prowadzenie sprawy czy też wstąpił do sprawy na jakimś etapie.

Zwykle są to propozycje z odległych od Lublina części kraju – tj. przykładowo z kancelarii z Wrocławia, Poznania, Gdańska, Łodzi, Krakowa czy Katowic ale pojawiają się także oferty z Warszawy, Kielc, Rzeszowa a nawet miejscowości położonych nieopodal (zresztą z samego Lublina także).

Nie ukrywam, że pożądanym i optymalnym dla mnie stanem jest gdy prowadzę sprawę od początku do końca jako jedyny pełnomocnik ale …. nie uchylam się od pomocy substytucyjnej czy też wspólnego prowadzenia a nawet uczestnictwa w sprawie w sposób w inny aniżeli pełnomocnik procesowy.

Spora ilość prowadzonych spraw o zapłatę wymusza niejako specjalizację procesową mojej kancelarii wobec czego członkowie mojego zespołu „chcąc nie chcąc” 🙂 mają zwykle ponadprzeciętne obycie procesowe. Dlatego też przyjmujemy i takie sprawy.

Zgłaszając się z taką propozycją pamiętaj:

 • przygotuj rzeczowy opis sprawy
 • zeskanuj dokumentację
 • zgłoś się możliwie wcześnie ( „na jutro” może być za późno 🙂 )

Jeśli nie jesteś prawnikiem zgłoś się ze sprawą przed jej wniesieniem do sądu: pewne pomyłki w procesie są nieodwracalne.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: