Sukcesy moich klientów – wspólna radość

Leszek Bloch07 marca 20162 komentarze

Dzisiejszy wpis miał dotyczyć czegoś zupełnie innego, ale nie mogłem się powstrzymać aby podzielić się pewną wiadomością. Jak zapewne wiesz z notki o mnie, kibicuję polskim przedsiębiorcom. Szczególnie cieszą mnie sukcesy moich klientów 🙂 Rozwój niektórych miałem szansę obserwować i wspomagać od początku. Jeden z nich został właśnie zakwalifikowany do dofinansowania przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. To duży sukces.

Dofinansowania skierowane są głównie do małych i średnich przedsiębiorstw zatem gdy pojawia się program skierowany do dużych firm rywalizacja jest nasilona. Przez gęste sito selekcji spośród ponad stu dużych przedsiębiorstw zostało wytypowanych jedynie 12 firm. W tym gronie znalazło się kilka firm które zostały stworzone od podstaw przez polskich przedsiębiorców a nie są jedynie polskimi oddziałami zagranicznych podmiotów. Jeśli chcesz dowiedzieć się kto spełnił wymagające kryteria i jacy potentaci znaleźli się poza listą kliknij tutaj.

Dlaczego o tym piszę? Otóż cenię ludzi z pasją i chętnie słucham historii tych którym się powiodło o tym „jak to się zaczęło?”. A zaczęło się od marzenia:). W latach osiemdziesiątych założyciel firmy – inżynier elektryk z wykształcenia – założył mały zakład przezwajania silników. Chciał mieć coś swojego ale wówczas zderzył się z problemem ogólno-znanym w krajach demokracji ludowej a mianowicie z problemem dostępności towarów. Jak to celnie ujął Stefan Kisielewski „socjalizm bohatersko walczył z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju” – zatem brakowało wszystkiego zaś mojemu bohaterowi doskwierał szczególnie niedostatek przewodów elektrycznych i drutu nawojowego do przezwajania silników. Gdy peregrynował w poszukiwaniu tych deficytowych towarów wszędzie słyszał że sprzedać to mu nie sprzedadzą bo nie mają ale chętnie kupią każdą ilość.  Od tej chwili intensywnie myślał o uruchomieniu produkcji w tym zakresie.

Szansa pojawiła się wraz ze zmianą ustroju. W 1990 r. zakupił używaną linię produkcyjną, sam ją obsługiwał po czym produkt finalny rozwoził po kraju samochodem FSC ŻUK 🙂 Niewątpliwym atutem tamtych czasów był niesamowity popyt: wszystko schodziło „na pniu” a w dodatku klienci chętnie i terminowo płacili. Zakład się rozrastał. Przeszedł etapy: od jednoosobowej działalności poprzez spółkę jawną do spółki z o.o. Towarzyszyłem mu na tych etapach. Od 1999r. jestem prawnikiem tej firmy. Widziałem jak z małego lokalnego zakładu wyrosło duże przedsiębiorstwo liczące się nie tylko na mapie województwa ale i kraju. Widziałem jak spełnia się marzenie.

I właśnie tego Tobie czytelniku życzę: spełniania marzeń 🙂

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Karolina Sikorska-Bednarczyk 7 marca, 2016 o 19:41

  Bardzo przyjemny wpis 🙂 dziękuję za inspirację 🙂 to jest własnie to – spełniać marzenia 🙂
  Dziękuję 🙂

  Odpowiedz

  Leszek Bloch 7 marca, 2016 o 20:52

  🙂

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: