Wołyń. Pamiętamy!

Leszek Bloch11 lipca 2016Komentarze (0)

Dzisiejszy wpisem chcę przypomnieć temat odbiegający od tematyki bloga niemniej bardzo ważny dla świadomości – jak myślę – nie tylko mojej, a niezmiennie spychany na boczny tor przez tzw. „oficjalne czynniki” w imię a jakże: „poprawności politycznej”.

Temat dotyczy dokonanej przez organizacje ukraińskich  (tak dziś gloryfikowanych) nacjonalistów z UON-UPA oraz ukraińską ludność cywilną (tak, tak) – masowej eksterminacji polskiej ludności cywilnej na Wołyniu.

Mimo, że do zbrodni dochodziło i wcześniej (ataki w 1939r.na wycofujących się do Rumunii po klęsce wrześniowej żołnierzy polskich) i później (do 1947r. na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu) to właśnie dzień 11 lipca 1943r., który przeszedł do historii pod nazwą „krwawej niedzieli” – stanowił punkt kulminacyjny tego opętańczego mordu, bowiem w tym dniu doszło do masowych i jednoczesnych ataków na zgromadzonych w kościołach (!) Polaków.

Przerażające jest nie tylko nieprawdopodobne okrucieństwo tych mordów ale i to że mordercy znaleźli wsparcie w prawosławnym i greckokatolickim duchowieństwie.

Obecnie ze smutkiem można skonstatować, że w imię swoiście rozumianego interesu politycznego zdarzeń zwanych „rzezią wołyńską” czy też „zbrodnią wołyńską” – jakoś mało kto odważy się głośno i oficjalnie nazwać po imieniu: „ludobójstwem”. W imię tejże poprawności politycznej nikt też oficjalnie nie domaga się potępienia morderców – na późniejszej postawie których chce budować swą tożsamość nasz sąsiad.

Tym bardziej pamiętajmy…

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: