Wybrane blogi które czytam

Leszek Bloch06 grudnia 2018Komentarze (0)

Dla wielu niezorientowanych adwokat czy radca prawny to osoba doskonale zorientowana we wszelkich aspektach szeroko rozumianego „prawa”. Tymczasem masa – co rusz – zmieniających się aktów prawnych – których śledzić na bieżąco nie sposób, mnogość orzecznictwa, zainteresowania poszczególnego prawnika, czy zwyczajnie potrzeby klientów lub brak czasu – wymuszają zawężenie praktyki prawniczej. Dlatego też w sprawach, które sporadycznie pojawiają się w mojej kancelarii posiłkuję się specjalistycznymi blogami prowadzonymi przez moje koleżanki i kolegów na portalu Lexmonitor.pl lub też kieruję do nich zainteresowanych uzyskaniem specjalistycznej pomocy prawnej. Przyznam też, że niektóre blogi czytam nie dla potrzeb zawodowych a dla przyjemności czytania, czy podpatrzenia warsztatu autora. Dziś chciałbym polecić Ci kilka z nich.

Niemal każdego z autorów znam osobiście i z pełną świadomością rekomenduję ich blogi.

Oto one:

pomyłkalekarza – imponujący ogromem wiedzy i wyzwalający emocje blog mec. Jolanty Budzowskiej – dla poszukujących pomocy prawnej związanej z błędami medycznymi. Niemniej znajdziesz tam rady przydatne dla każdego, kto choć raz znajdzie się na sali sądowej i np: będzie zeznawać w charakterze świadka.

przepisnagastronomię – smakowity blog mec. Marty Koseckiej, która „po godzinach” zajmuje się min. piwowarstwem. Na blogu znajdziesz informacje przydatne nie tylko dla restauratorów, ale i dla przedsiębiorców spoza branży gastronomicznej.

tajemnicaprzedsiębiorstwa – fantastyczny blog mec. Roberta Solgi gdzie możesz nie tylko poczytać ale i posłuchać jak ze swadą rozprawia o prawnych aspektach tajemnicy przedsiębiorstwa czy nieuczciwej konkurencji, środkach jakie należy przedsięwziąć i roszczeniach jakie można kierować. Blog, który powinien śledzić (tak jak ja) każdy przedsiębiorca.

latamdronem– przewidujący nowe trendy blog mec. Kamila Wasilewskiego o prawach i obowiązkach właściciela drona – niezbędnik dla każdego użytkownika coraz bardziej powszechnych dronów. Okazuje się, że drony nie tylko wykonują misje szpiegowskie ale są szeroko wykorzystywane w reklamie, fotografii, geaodezji, budownictwie czy nawet rolnictwie

spkomandytowa– niepospolity (nie tylko z powodu charakterystycznego poczucia humoru) blog mec. Zbigniewa Korsaka kierowany do przedsiębiorców działających w formie spółek. Przyznam, że często konsultuję z mec. Zbyszkiem Korsakiem problemy jakie pojawiają się w mojej praktyce prawniczej i wiem z autopsji, że to znakomity fachowiec. Czytaj prowadzone przez niego blogi – a łykniesz nie tylko solidną dawkę wiedzy ale i humoru.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: